Dlaczego nie mogę zasnąć i budzę się w nocy?

Dzien dobry. Mam 18lat, jestem kobietą. Mam problem ze snem, we wlasnym łóżku. Zasypiam po 2-3 godzinach, budzę sie w nocy do 5razy przy czym mam ponownie problem z zaśnieciem do godziny. Nie wiem od czego moze to zależeć.

Jeśli nie widzi Pani zewnętrznych przyczyn (np nadmierny stres, przemęczenie, trudna sytuacja życiowa itp)- to trudności i zaburzenia snu mogą być powiązane z rożnymi zaburzeniami (np depresją, zaburzeniami endokrynologicznymi itp), zależnie od współistniejących objawów. Warto skonsultować się z lekarzem, który po wstępnej diagnostyce i w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty ( w tym także np na psychoterapię).

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym wstępną konsultację u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie decyzje w kierunku diagnostycznym.

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki, i wiele innych.
Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pani problemów ze snem,
pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
i uporać się z bezsennością.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl