Dlaczego nie mogę zdjąć napletka całkowicie?

Otóż mam 15 lat i mam problem z napletkiem. Otóż gdy jest w stanie spoczynku mogę bez problemu go zdjąć lecz gdy stoi to mogę maksymalnie do połowy, bo dalej nie idzie. Dodam, że nie odczuwam przy tym żadnego bólu, może po prostu muszę raz a porządnie go ściągnąć? Aha i mam również na członki prosaki, może znacie jakąś maść lub coś w tym stylu, bo trochę dziwnie mi iść z tym do lekarza. Z góry dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Witam!
Jeżeli próba odciągnięcia napletka ku dołowi napotyka na bolesny opór, wówczas możliwą przyczyną jest stulejka. Odwiedziony napletek powinien odsłaniać całą żołądź prącia, jeżeli jest to utrudnione, należy skonsultować się ze specjalistą urologiem w celu diagnozy i podjęcia ewentualnego, niezbędnego leczenia.
Prosaki - o ile jako takie zostały zdiagnozowane - stanowią zmianę fizjologiczną i nie wymagają leczenia.

Pozdrawiam