Dlaczego nie mogę zgodnie z ulotką zażywać leku Aleric Deslo Active?

Witam, dlaczego nie mogę zgodnie z ulotką zażywać leku Aleric Deslo Active (desloratadyna w dawce 5 mg) dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem? Jakie może wynikać z tego zagrożenie? Pytam, ponieważ lek bardzo mi pomaga w okresie pylenia traw, na które jestem uczulony i z chęcią bym kupił kolejne opakowania. Dziękuję za pomoc.

Lek. Michał Lenard

Lek może u niektórych powodować różne działania niepożądane np. ból głowy, uczucie zmęczenia, podwyższenie stężenia enzymów wątrobowych, zaburzenia rytmu serca i in. Są to jednak objawy rzadkie. Jeżeli lek jest skuteczny i nie odczuwa Pan negatywnych skutków jego działania, może Pan go stosować według potrzeb. Pozdrawiam!