Dlaczego nie można wykonywać oklepywań na nerkach?

Witam, chciałbym uzyskać odp na pare pytań: 1) W jakim kierunku powinno się masować w masazu klasycznym, czy kierunek dosercowy ma sens? 2) czynniki wpływające na choroby reumatyczne, czy dieta ma jakiś wpływ? a praca w chłodni? zimno wilgoć itp? Dlaczego nie można wykonywać oklepywań na nerkach? nawet delikatnych? do czego to doprowadzi? Dlaczego w niektórych miejscach wgle nie oklepuje się pacjętów? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Aleksander Ropielewski

Wszystko jest sprawą indywidualną i zależy od doświadczenia lekarza, terapeuty. Podejrzewa się, że dieta ma wpływ na kreowanie odpowiedzi autoimmunologicznej i może mieć wpływ na zachorowanie na choroby reumatyczne. Praca w zimnie i wilgoci jest uznanym czynnikiem przyspieszającym wystąpienie zmian zwyrodnieniowych stawów.