Dlaczego nie można zgiąć kciuka po skaleczeniu?

Witam, dwa dni temu rozcięłam sobie kciuka kieliszkiem w zewnętrznym zgięciu (tym ostatnim,najbliżej paznokcia) Wydaje mi się ze rana ni była głęboka , używam plastra ściągającego rany oraz maści na przyspieszenie gojenia . Dziisaj gdy chciałam zmienić opatrunek zauważyłam ze rana bardzo ładnie się goi (już w 70% się zrosło) ale nie mogę zgiąć kciuka . Czuje bardzo duży opór przy zginaniu i trochę boli .Zginam o jakieś 70% mniej niż u drugiej ręki .Zaczynam panikować ze mogło mi się coś uszkodzić . Czy to za krótki czas żeby cokolwiek stwierdzić czy trzeba już podjąć jakieś działania ?

Witam. Należy zgłosić się do chirurga aby ocenił stan kciuka - podejrzewam, że ma Pani uszkodzone ścięgno. Oceni to chirurg widząc kciuk. Pozdrawiam.