Dlaczego nie odczuwałam potrzeby spotkania z psychologiem?

przypadkowe spotkanie z psychologiem pokazalo mnie,że mam duże problemy psychiczne i zaczełam terapię,ale gdyby nie ten przypadek zapewne nie poszlabym do psychologa,bo nie odczuwalam takiej potrzeby,jak to jest możliwe,dlaczego nie odczuwałam takiej potrzeby?jak temu zaradzić w przyszlośći,pozdrawiam

Dzień dobry,

Skoro jest Pani w terapii - to może lepiej porozmawiać osobiście o tym ze swoim psychoterapeutą, który Panią zna ?

Czasem trudno zobaczyć coś z bardzo bliska, dopiero zyskanie dystansu pozwala zobaczyć więcej. Dlatego czasem ktoś będący obok, profesjonalista może dostrzec potrzebę zmiany.
W trakcie terapii nauczy się Pani większej uważności na siebie i swoje potrzeby, a tym samym w przyszłości będzie Pani miała możliwość dostrzeżenia potrzeb zmiany, gdy się pojawią.

Witam!

Nieraz jest dość trudno spojrzeć na siebie i zrozumieć swoje potrzeby oraz to, że potrzebna jest nam zmiana. Dopiero kiedy ktoś nam to powie lub widzimy siebie w sytuacji która sprawia nam dyskomfort zauważamy to. Proszę porozmawiać o tym z swoim terapeutą.
Pozdrawiam