Dlaczego nie odczuwam podniecenia?

Mam 19 lat, jestem dziewicą. Od niedawna spotykam się z chłopakiem, rok starszym ode mnie. Zdecydowaliśmy się nic nie przyspieszać, mimo że on nie jest prawiczkiem. Umilamy sobie czas na pieszczotach, tzn. pieści mnie palcem, a ostatnio zrobił mi minetę. Moim problemem jest to, że nic nie czuję, żadnego podniecenia, tylko wilgotnieje między nogami. Są to dla mnie nowe przeżycia, nigdy nie robiłam podobnych rzeczy z chłopakiem, sama się masturbowałam i czułam o wiele większą satysfakcję. Jak to zmienić? Co jest przyczyną, że on mnie nie podnieca? Nie chce dłużej go oszukiwać, że jestem spełniona.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Kobiety "uczą" się swojego ciała. Początkowo, kiedy doświadczenie seksualne jest niewielkie może mieć Pani problem z czerpaniem przyjemności z pieszczot partnera. Samodzielnie odczuwa Pani większą satysfakcję i podniecenie, ponieważ Pani zna swoje ciało najlepiej, a partner może nie do końca robić to, co Pani sprawia przyjemność.
Warto wraz z partnerem rozpocząć "ćwiczenia", które mogą Wam dać wiele przyjemności, a zarazem poznać swoje potrzeby i najczulsze punkty. W pieszczotach nie musicie się spieszyć. Zacznijcie od delikatnego muskania okolic uszu, karku, szyi, linii włosów. Są to miejsca bardzo wrażliwe i podatne na dotyk czy pocałunek. Starajcie się spokojnie poznawać kolejne partie ciała i sprawdzać, które pieszczoty sprawiają najwięcej satysfakcji. Kobieta, by móc czerpać silne doznania z pieszczot okolic intymnych, musi być pobudzona.
Oprócz pieszczot i pocałunków bardzo istotna jest też atmosfera i zachowanie partnera. Warto wspólnie postarać się o nowe silniejsze doznania. Wspólne poznawanie swoich potrzeb pozwoli Wam zbliżyć się do siebie i nauczyć sprawiać sobie przyjemność.

Pozdrawiam