Dlaczego nie odczuwam przyjemności podczas stosunku z partnerem?

Witam, mam 17 lat. Jestem z moim chłopakiem już kilka miesięcy. Nie był moim pierwszym partnerem w łóżku, bo miałam już kilku, ale zawsze pojawia się jeden problem. W ogóle nie odczuwam przyjemności, czyli co się z tym wiąże, nie dochodzi do orgazmu. Pierwszy raz był dla mnie bardzo bolesny i nie wiem czy to też może być przyczyną. Nie przyjmuje tez żadnych leków antykoncepcyjnych, gdy dochodzi do stosunku z moim partnerem przy grze wstępnej, zawsze jestem bardzo podniecona, ale podczas stosunku emocje opadają. Próbujemy różnych pozycji ale to też za bardzo nie daję rady. Bardzo go kocham i nie chcę już przy nim więcej udawać, że mam orgazm. Proszę pomóżcie

Redakcja abcZdrowie

Witam!

U kobiet przeżywanie rozkoszy w trakcie stosunku z partnerem jest bardziej skomplikowane niż u mężczyzn. Bardzo ważne są w tym elementy psychologiczne, doświadczenie seksualne oraz zdrowie/dojrzałość fizyczna. Warto zwrócić się na początek do lekarza ginekologa i sprawdzić swój stan zdrowia. Możesz porozmawiać z lekarzem o swoich problemach, gdyż w ten sposób będzie można wyeliminować lub potwierdzić przyczyny organiczne. W przeżywaniu rozkoszy przez kobiety bardzo istotne jest samopoczucie oraz odpowiedni partner. Piszesz, że kochasz swojego partnera, ale i tak udajesz, że masz orgazm. Kobiety powoli uczą się swojego ciała i jego reakcji. Potrzebują czasu, by móc odkrywać najczulsze miejsca i rozbudzać swoją zmysłowość. Orgazm nie jest najważniejszym elementem współżycia, o wiele ważniejsza jest ogólna satysfakcja ze stosunku. W pierwszej kolejności, kiedy kobieta rozpoczyna aktywne życie seksualne, intensywne doznania czerpie ze stymulacji łechtaczki. Przyjemność ze stosunku waginalnego, czyli ze stymulacji pochwy na początku może być nikła. Dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w swoje ciało i poznawanie swoich potrzeb. Warto, żebyś poczytała na temat kobiecej seksualności oraz włączyła chłopaka w dalsze działania. On i jego zachowanie są bardzo ważnym elementem możliwości osiągnięcia przez Ciebie orgazmu. Dlatego dobrze, żebyś wspólnie z nim odkrywała swoje ciało i uczyła się przeżywać rozkoszy.

Pozdrawiam