Dlaczego nie pojawiło mi się krwawienie z odstawienia?

Przez ponad pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne N*** i postanowiłam przestać je stosować. Tabletki odstawiłam i nawet nie pojawiło mi się krwawienie z odstawienia, a mija już ponad 14 dni od daty krwawienia, które powinno wystąpić. Dodam, że we wrześniu miałam zabieg wypalania nadżerki, ale po nim krwawienie wystąpiło normalnie. Teraz boję się, że mogę być w ciąży, chociaż ostatni stosunek miałam jeszcze przed zabiegiem

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli występuje wątpliwość, warto wykonać test ciążowy. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm kobiety potrzebuje często więcej czasu, aby powrócić w pełni do naturalnej równowagi hormonalnej.
Jest rzeczywiście dziwne, że nie dostała Pani krwawienia z odstawienia, co może wskazywać na ciążę, ale bardziej prawdopodobne jest, że poziom hormonów utrzymuje się u Pani na podwyższonym poziomie z innych powodów, nie pozwalając na krwawienie.

Pozdrawiam serdecznie!