Dlaczego nie potrafię dotrzymać swoich postanowień?

Mam 24 lata i od dawna problem. Otóż w dzieciństwie (szkoła podstawowa, gdzieś klasa 3-4) jeden z kolegów z klasy (trochę łobuz) pokazał mi filmy 18. Od tamtej pory po prostu nie sposób, abym nie obejrzał chociaż raz na jakiś czas takich treści. Zawsze coś złamie moje postanowienie nie zaglądania do takich treści. Od wtedy też zaczął się mój problem z ipsacją. Trwa to do teraz, bo wielokrotnie także moje postanowienie zerwania z tym jest łamane. A filmy plus onanizm - dużo przyjemności, więcej niż samogwałt tylko z obrazem wyobraźni. Ale siedzę w tym bagnie już tyle czasu, tyle razy nie udało mi się tego przerwać. Jak sobie z tym poradzić? A nie chciałbym do lekarza z tym się wybierać...

Dzień Dobry Panu,

Z Pana relacji wnioskuję, że opisane przez Pana symptomy same nie miną, potrzebują Pana uwagi, poprzez skorzystanie ze specjalistycznej pomocy seksuologiczne/psychologicznej, by mógł Pan sam sobie pomóc.., bo tak nie musi być!

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com