Dlaczego nie potrafię normalnie funkcjonować?

Dzien dobry, niedawno po raz pierwszy zapisalam sie do psychiatry. Nie wiem jednak czy sie nie wyglupie, czy nie przesadzam. Chodzi mianowicie o to, ze bardzo sie denerwuje, wszystkim. Paznokcie obgryzam do krwi, mam tiki nerwowe, ostatnio zaczelam wyrywac sobie wlosy. Nie potrafie usiedziec w miejscu, raz na jakis czas musze sie przebiec po mieszkaniu, bo nie moge wytrzymac. Nie potrafie sie powstrzymac od jedzenia, jem az do mdlosci. Nie potrafie sie na niczym skupic, skoncentrowac. Zauwazylam problemy z pamiecia, czesto nie rozumiem tego co czytam, tego co ktos do mnie mowi. Boje sie jednak, ze to przesada,ze kazdy z nas ma problemy, ze skoro nie siedze zamknieta w pokoju i potrafie jako tako normalnie funkcjonowac to nie ma problemu

Dobry Wieczór Pani,

Tak nie musi być!

Ucieszyło mnie, ze zapisała się Pani do specjalisty, bo wskazana byłaby dla Pani diagnostyka opisanych przez panią symptomów i i podjęcie terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, do czego serdecznie Panią zachęcam.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,

objawy, które Pani prezentuje wymagają ukierunkowanego leczenia psychiatrycznego, w związku z tym wskazana jest konsultacja psychiatryczna = farmakoterapia oraz równolegle zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii poznawczo - behawioralnej, ważne jest leczenie przyczyny objawów, poprawi się Pani jakość życia, funkcjonowanie społeczne.

Pozdrawiam serdecznie