Dlaczego nie potrafię okazywać radości z życia?

Witam, mam problem. Od pewnego czasu nie umiem okazywać miłości oraz radości z życia, jak ktoś mnie zdenerwuje to pojawia się bez problemu gniew i wściekłość, nocami czasami wracają uczucia, jak wrażliwość. Nie umiem się śmiać, czuję delikatne zadowolenie jak jest dobra sytuacja ale nie mam pełnej radości w życiu codziennym, jakby wszystko było mi obojętne. Boję się tego bo jestem w związku z kimś na kim mi zależy, ale nie umiem okazywać uczucia. Proszę o poradę

W tej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby spotkanie z psychologiem i podjęcie diagnostyki, która pozwoli na wyjaśnienie głębszych przyczyn zaburzeń w odczuwaniu emocji. Specjalista nie tylko pomoże je zrozumieć, ale także przepracować i odzyskać zarówno radość życia jak i odblokować odczuwanie innych, pozytywnych emocji.

Witam Pana,
zalecana jest diagnostyka internistyczna, endokrynologiczna oraz wskazane jest kompleksowe wsparcie specjalistyczne; konsultacja psychiatryczna, jeśli będzie taka potrzeba, zastosowanie farmakoterapii i/lub psychoterapii poznawczo - behawioralnej jest to skuteczna metoda w leczeniu zaburzeń nastroju.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,
Skoro jest w związku na którym Panu zależy to warto się skupić na działaniach satysfakcjonujących partnerkę. Mogą być to działania konwencjonalne np. prawienie komplementów, chodzenie do kina, zachwyt nad tą osobą - jak najmniej krytyki w stosunku do partnerki, ale mogą to być też wspólne działania np. spacery, gotowanie, zakupy, wspólnie uprawiany sport, rozmowy na temat uczuć - możemy się tego nauczyć od partnerki. A poza tym warto sobie uświadomić, że się ma dopiero 22 lata i chcieć zainwestować w te 22 lata tak, aby rezultaty trwały do końca życia: studia, wyuczenie się zawodu, realizacja hobby i inne zainteresowania.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl