Dlaczego nie potrafię opanować swoich emocji?

Nie potrafię poradzić sobie z emocjami. Kiedy prowadzę zaciętą dyskusje i się denerwuje -płaczę kiedy czuje smutek - płacze i to także podczas rozmów. Na krzyk reaguje krzykiem, podczas tego krzyku rzucam obelgami choć tego nie chce. Czuję zazdrość kiedy przyjaciele robią coś beze mnie. Kiedy coś robię wkurza mnie gdy ktoś chce za mnie to zrobić bo wtedy odbierze mi "pochwałę" mimo iż jej i tak nie otrzymam. J.w. w błachych sytuacjach nie umiem opanować emocji.Co robić? Czy są na to ćwiczen

Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje, że podczas dyskusji z kimś zaczyna Pani się denerwować. Czy to rzeczywiście skutek braku kontroli nad emocjami, czy może pod tym zachowaniem - płaczem - kryje się lęk przed sytuacją, w której może się Pani mylić? I co to dla Pani znaczy, że ktoś inny może mieć rację? Warto zastanowić się nad własnymi obawami związanymi z tym. Jeśli chodzi o podniesienie głosu przez kogoś, to naturalne jest, że żaden człowiek nie lubi, gdy ktoś na niego krzyczy. Czy przypomina Pani sobie sytuacje wcześniejsze, gdy też tak było? Być może chce Pani mieć kontrolę nad pewnymi rzeczami, chce Pani pokazać, że Pani potrafi, chce Pani wykazać się samodzielnością i to dobrze :) Tak na prawdę dobrze byłoby, gdyby mogła Pani skorzystać z konsultacji z psychologiem, np. w ramach NFZ. Podczas rozmowy z psychologiem może Pani dowiedzieć się jak radzić sobie z takimi sytuacjami bez utraty kontroli nad emocjami, oraz być może dowie się Pani skąd się takie mocne negatywne reakcje biorą. Te informacje na pewno okażą się pomocne w dalszym życiu. Pozdrawiam serdecznie! :)

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Możliwe, że również nieadekwatna samoocena,
i brak wiary w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli często przeżywa Pan stresujące sytuacje
i są trudności z opanowaniem emocji
a chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, nie potrafi Pani poradzić sobie z emocjami. Warto przyjrzeć się tym emocjom, zastanowić się z jakiego powodu się pojawiają z takim nasileniem. Do tego niezbędna jest dłuższa rozmowa, ponieważ powodów dla których tak się dzieje może być wiele. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. W czasie spotkania zaplanować odpowiednią formę pomocy. Łatwiej będzie odpowiedzić sobie na to pytanie. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl