Dlaczego nie potrafię osiągnąć orgazmu z partnerką?

Witam serdecznie Na wstępie warto zaznaczyć że jestem dość aktywnym 18-latkiem który całkiem niedawno rozpoczął swoje życie intymne. Problem który mnie i moją partnerkę lekko nurtuje od ostatniego zblizenia to kwestia osiągania przeze mnie orgazmu oraz brak stałego wzwodu po odciagnieciu napletka (zanim zostanie odciagniety wszystko jest w jak najlepszym porządku). Kiedy sam sobie sprawia przyjemność nie odciągam go wystarczająco ale jestem w stanie osiągnąć orgazm, co państwo o tym myślą.

Często przyczyną bywa nadmierny stres i napięcie związane z potrzebą zrealizowania się i zaimponowania partnerce. Niekiedy źródłem trudności bywają także wcześniejsze doświadczenia i przyzwyczajenia (np związane z masturbacją). Warto dać sobie czas, pozwolić wspólnie "odkrywać" i uczyć się siebie nawzajem. Gdyby jednak trudności utrzymywały się lub nasilały- warto skonsultować się z seksuologiem i/lub psychologiem.

Dzień Dobry Panu,

Myślę, ze być może zadaniowo podchodzi Pan do sfery seksualnej i być może nie ma
przestrzeni do spontaniczności i zabawy...

Z przesłaniem radości,
Irena Mielnik-Madej