Dlaczego nie potrafię wyprostować kolana?

Witam, kilka lat temu skręciłam kolano podczas treningu, źle zeskoczyłam. Było słychać trzask,. Rano kolano spuchnięte. Od tamtego czasu zdarza się, przy kucaniu czy podobnych ruchach, że kolano się blokuje, jakby coś się przesunęło i nie pozwalało wyprostować kolana. Nie raz daje się powiedzmy naciągnąć nogę i wszystko wraca do normy. Kolano czasem pobolewa, jest jakby sztywniejsze. USG było niby ok. Proszę o podpowiedź co się może dziać? Co robić?

Najbardziej prawdopodobna przyczyna (na podstawie zamieszczonego opisu objawów) to uszkodzenie łąkotki... Druga, to przerost struktury anatomicznej, zwanej ciałem hoffy. Sztywność kolana najczęściej wiąże się z wysiękiem, co z kolei podpowiada jakąś patologię (uszkodzenie którejś ze struktur anatomicznych stawu). Inaczej mówiąc potrzebna jest dalsza diagnostyka (badanie kliniczne, możliwe ponowne badanie USG, możliwe badanie MR). Ale są to tematy dla ortopedy. Na tym etapie fizjoterapeuta może pomóc w łagodzeniu objawów związanych z problemem który występuje, zaproponować program usprawniania, który będzie ograniczał zakres zmian wtórych (osłabienie siły mięśni, zapobieganie przykurczom, zmniejszenie bólu lub dyskomfortu) w oczekiwaniu na usunięcie przyczyny. A po usunięciu przyczyny, fizjoterapeuta może zaproponować postępowanie przyspieszające powrót do pełnej sprawności. Pozdr