Dlaczego nie potrafię związać się z kimś na stałe?

mam 26 lat ok. 1.5 roku temu zostawil mnie facet po 3 latach razem, ten czas byl czasem na zbieranie sie do kupy, 3 miesiace temu poznalam nowego chlopaka z ktorym obecnie sie spotykam, zalezy mu, jest przeciwienstwem ex ktory nie byl taki czuly, w dodatku ten mnie szanuje. ost. zblizylismy sie do siebie, doszlo do pieszczot , po czym ja nagle sie rozplakalam, przypomnialo mi sie jak z tamtym to robilismy, nie wytrzymalam, czy to oznacza, ze nie umiem z kimś nowym pójść dalej?

Witam Panią. Z tego co wyczytałem z Pani opisu poprzedni partner staje się punktem odniesienia dla obecnego partnera. Odniosłem wrażenie, że obecny partner wypada w tych porównaniach dużo korzystniej. Proszę jednak wziąć pod uwagę fakt, że z obecnym partnerem jest Pani od trzech miesięcy a z poprzednim była Pani 3 lata. Z pewnością zainwestowała Pani w tamten związek swoje uczucia (została Pani porzucona). Jeśli była Pani w tamtym związku gorzej traktowana to bliskość w obecnym może wymagać czasu i bezpieczeństwa, co samo nie przychodzi tylko wymaga budowania relacji. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Być może tamto uczucie mimo wszystko jeszcze nie wygasło? Lub tez nie jest Pani gotowa na nowy związek? Jesli jednak zalezy Pani na obecnym mężczyźnie, warto podjąc konsultację psychologiczną i przyjrzec sie głębszym przyczynom obawy przed zaufaniem i bliskością. Specjalista pomoże także odbudować poczucie własnej wartosci, zaufania i otwartosci w relacji.