Dlaczego nie przybieram na wadze?

Jestem w 22 tygodniu ciąży i nie przybrałam na wadze, dalej ważę 63 kg.
Czy coś może być nie tak?

Witam serdecznie!
Zbyt mały przyrost wagi niestety nie jest korzystny. O ile w pierwszym trymestrze ciąży waga może wręcz spaść (co jest związane z nudnościami, wymiotami), to w drugim powinna już jednak powoli wzrastać.
Jak rozumiem, jest Pani osobą szczupłą, więc tym bardziej waga powinna wzrastać.
Myślę, że powinna Pani skontaktować się ze swoim ginekologiem. Konieczne jest bowiem wykonanie badania USG, w celu oceny rozwoju płodu, jak i innych niezbędnych badań. Takie postępowanie będzie miało na celu znalezienie przyczyny Pani stanu. Na razie jednak proszę być dobrej myśli.
Warto także spytać mamę, siostrę o wzrost masy ciała w ciąży.
Pozdrawiam