Dlaczego nie przybywa mi kilogramów?

Witam!
Zaczynam 21 tydzień ciąży i jeszcze nic nie przytyłam. Nie wymiotowałam ani razu, jedynie miałam mdłości. Mam bardzo mały apetyt, ale staram się jeść. Dużo spacerują, ćwiczę (chodzi o ćwiczenia dla kobiet w ciąży). Czuję się bardzo dobrze, ciąża jak do tej pory przebiega prawidłowo. Wszystkie badania wykonywane w ciąży również są dobre. Urósł mi brzuszek, ale tylko on, reszta pozostała taka sama, waga też.

Czy to możliwe, że nic nie przytyję albo tylko jakieś 5 kilo? Nie wydaje mi się, aby moja waga mogła wzrosnąć, jestem przecież już na półmetku, a waga ani drgnie. Czy coś jest nie tak?

Witam serdecznie,
nie wiem jak była Pani masa ciała przed ciążą. Zakładam, że prawidłowa. W takim przypadku w 21 tygodniu ciąży powinno Pani przybyć około 5 kg. Być może stosuje Pani nieprawidłową dietę. W II trymestrze ciąży zapotrzebowanie energetyczne wynosi ok. 2650 kcal na dobę.
Proszę uważnie przeanalizować listę spożywanych produktów i ich wartość energetyczną i ewentualne skorygować błędy.
Najważniejsze, że ciąża rozwija się prawidłowo.
Pozdrawiam