Dlaczego nie ukończyłam studiów?

Mam 22 lata. Jestem beznadziejnym przypadkiem. Mam tylko maturę. Chciałam być geniuszem, naukowcem, archeologiem, paleontologiem. Jestem nikim. Dwa razy podejmowałam studia, dwa razy je zawaliłam. Poszłam do szkoły policealnej-nie ukończyłam jej. Byłam zdolnym dzieckiem. Teraz te przeciętne dzieci mnie prześcignęły. Już ukończyły studia, a ja nie mam nic. Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja? Dlaczego zdolności mi nie pomogły?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, zdolności to niestety (a może na szczęście) za mało aby osiągnąć w życiu sukces, to jedynie potencjał, który można urzeczywistnić jedynie ciężką pracą. Warto się zastanowić z czego wynika pani rozpoczynanie szkół ale bez ich kończenia. Na te pytania można odpowiedzieć podczas psychoterapii do której podjęcia zachęcam. Pozdrawiam.

Pisze Pani o sobie w bardzo negatywny sposób, że jest Pani nikim, beznadziejnym przypadkiem. Nie Pani jedna nie ukończyła studiów, co więcej nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć je raz jeszcze. Najpierw jednak skupiłabym się na zastanowieniu się dlaczego tak się stało oraz skąd bierze się niska samoocena. Zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.