Dlaczego nie umiem się z niczego cieszyć?

Witam. Mam pewnien problem: otóż od jakiegoś czasu nic mnie nie cieszy, nie okazuję emocji, radości gdy dostanę jakiś prezent, w ogóle nie okazuję radości.

Nic mnie nie cieszy... Po prostu nic! Mam 16 lat. Nie boję się śmierci, ani czegoś w tym stylu, do ludzi mogę wychodzić, po prostu nic mnie nie cieszy - ani komputer, ani tv, ani skuter. Nic. Czasami zdarza się,  że tracę świadomość, np. w dużym sklepie albo innych nieznanych mi pomieszczeniach, albo w ogóle - u kuzyna też się zdarzyło.

Co to może być? Proszę o pomoc:(, bo ja chcę normalnie się cieszyć z życia i z różnych rzeczy, z których można czerpać radość.

Witam!

Jesteś bardzo młodą osobą i obecnie jesteś w wieku dojrzewania. Czas dojrzewania wiąże się z bardzo intensywnymi zmianami w organizmie. Twoja budowa zewnętrzna zbliża się coraz bardziej do wyglądu dorosłej kobiety, a wewnątrz ciała zachodzą procesy związane z działaniem hormonów. W tym czasie możesz mieć wahania nastroju, związane ze zmianami hormonalnymi.

Dojrzewasz i zmienia się także Twój mózg, zaczynasz inaczej postrzegać świat. Te zmiany są bardzo wyczerpujące dla Twojej psychiki oraz całego ciała. Stąd też mogą się pojawiać problemy emocjonalne, gwałtowne zmiany nastroju czy nieadekwatne do sytuacji reakcje. Jeśli Twój stan bardzo Cię niepokoi, to porozmawiaj o tym z rodzicami. Mogą Cię zabrać do psychologa i do lekarza, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam