Dlaczego nie umiem sobie poradzić w życiu?

Witam mam problem .Jetem młoda osobą nie umie sobie poradzić w życiu wszyscy sie odwrócili o de mnie nawet przyjacółka nie wiem jak sobie z tym poradzic

Witam
Proponuję zgłosić się do psychologa, aby nauczyć się umiejętności radzenia sobie z problemami oraz w relacjach z innymi. Można też poszukać rozwojowych grup psychologicznych dla młodzieży w formie warsztatów, doskonalących podstawowe techniki interpersonalne , albo poszukać grupowych zajęć o charakterze wspierającym, np. joga, .
Pozdrawiam
Anna Szyda

Szanowna Pani, problem, który Pani opisuje jest opisany bardzo ogólnie, nie sposób odnieść się do tak postawionego problemu. Warto zastanowić się co ma Pani na myśli mówiąc, że nie potrafi sobie Pani w życiu poradzić. Słyszę natomiast, iż czuje się Pani zagubiona, co jest również charakterystyczne dla Pani wieku rozwojowego (19 lat). Być może przydałaby by się Pani konsultacja ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta), aby precyzyjniej nakreślić problem i stworzyć plan działania?

Dzień dobry,
po wiadomości jaką Pani napisała trudno stwierdzić dlaczego regularnie traci Pani relacje. Proponuje skonsultować się z psychologiem. Ta spotkaniach konsultacyjnych, po przeprowadzonym wywiadzie zapewne uda się zauważyć przycznę i specjalista będzie wstanie Pani pomóc.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam.
Z tego co Pani napisała mogę się tylko domyślać, że doświadcza Pani uczucia osamotnienia. Niestety, trudno jest znaleźć jego przyczynę, nie mając żadnej wiedzy na temat Pani życia, dotychczasowych relacji z innymi ludźmi, przekonań na temat świata i ludzi.

Gorąco Panią namawiam do spotkania z psychoterapeutą w realnym świecie. Będzie mogła Pani opowiedzieć mu o sobie znacznie więcej, obejrzeć razem z nim swój świat, zrozumieć to , czego doświadcza i poszukać drogi do swojej szczęśliwości.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam,

Czuje się Pani samotna i nie wie jak poradzić sobie z obecnymi trudnościami. Na pewno brak wsparcia ze strony innych jest obciążający psychicznie, przez co nawarstwiają się kolejne problemy. Niestety podała Pani zbyt mało informacji, abym mogła udzielić rzetelnej odpowiedzi. Jednakże w sytuacji kryzysowej, o której Pani napisała, zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej, która pomoże Pani w lepszym rozumieniu siebie, radzeniu sobie ze stresem, samotnością, problemami itp.
Zachęcam do kontaktu, ponieważ zauważyłam, że jest Pani z Łodzi. Umówimy się na wizytę w dogodnych warunkach i bezpiecznej atmosferze.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA