Dlaczego nie ustępują skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych?

Od kilku lat lecze ciężka depresję jednocześnie lekami i psychoterapia.poki nie brałam leków,nie miałam myśli s,niepokoju,nie cielam się.po lekach wystąpiła agresja,akatyzja,dyskinezy,ból brzucha,osłabienie.nie mijalo z czasem.z dr odstawilam leki 2,5 msc temu,jednak te skutki UB nie ustępują.akatyzja wręcz się nasila.przed leczeniem było lepiej,chce wrócić do tego stanu.do antydepr nie mogę wrócić,próbowałam różnych i było tylko gorzej.niby mają pomagać,nie szkodzić.co teraz zrobić?

Witam Pana. Myślę, że najbardziej kompetentną osobą jest lekarz specjalista prowadzący Pana leczenie. Z Pana postu wyczytałem, że zgłasza Pan te niepokojące objawy swojemu lekarzowi. Poszukiwanie optymalnej farmakoterapii wymaga różnego czasu u różnych osób. Dostępna jest zapewne opcja ze zmianą lekarza prowadzącego, ale nie ma pewności czy kolejne leki przepisane przez innego lekarza dadzą oczekiwaną poprawę. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Szanowna Pani, niestety skutki uboczne mogą występować, a różni ludzie w różny sposób reagują na leki. Ten sam lek jednemu może pomóc, gdy u innej osoby będzie tylko wywoływał skutki uboczne. Bardzo ważny wpływ na ich działanie ma podejście pacjenta do farmakoterapii. Znam pacjentów, którzy mając negatywny stosunek do niej, doświadczali tylko skutków ubocznych.
Wspomina Pani, że jest w psychoterapii. Rozumiem, że Pani psychoterapeuta wie o tym, czego aktualnie Pani doświadcza? Jeśli nie, to bezwzględnie powinna Pani z nim o tym porozmawiać. Pani własny terapeuta, znający Panią i Pani historię winien być najwłaściwszą osobą, która może pomóc.

Pozdrawiam i życzę uzyskania spokoju i radości w życiu.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska