Dlaczego nie widzę trójwymiaru?

Szanowni Państwo, Oglądając nie raz książkę z trójwymiarowymi iluzjami zauważyłem u siebie brak widzenia tegoż trójwymiaru, a choć być może jestem w błędzie brak widzenia stereoskopowego dyskwalifikuje z bycia kierowcą (chodzi o kat. B) w związku z tym mam pytanie: czy istnieje możliwość przywrócenia tejże zdolności (okulary, operacja itp.) czy jest to wada oka nie dająca się odwrócić/przywrócić? Za każdą informację uprzejmie dziękuję.

Witam.
Brak widzenia stereoskopowego nie dyskwalifikuje do bycia kierowcą kat. b. Niestety nie ma możliwości przywrócenia tej zdolności narządu wzroku.
Pozdrawiam