Dlaczego nie wystąpiła u mnie miesiączka?

Witam. W tym miesiącu nie dostałam miesiączki. Bardzo się martwię jaka jest tego przyczyna, ponieważ kochałam się z chłopakiem ostatni raz w sierpniu 2009r. oczywiście z zabezpieczeniem. Miesiączki występowały dokładnie w przypuszczalnych terminach, ostatnią miałam 4-9.01.2011r (kolejna powinna pojawić się około 5.02.2011r.). Od sierpnia 2009r. nie miałam żadnych kontaktów płciowych. Był to mój pierwszy i ostatni jak do tej pory stosunek. Nie mam żadnych objawów ciąży, tylko brak miesiączki bardzo mnie niepokoi. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, okres miałam regularny już od dwóch lat. W tym miesiącu miałam objawy takie jak przed każdą miesiączką (upławy itp.) ale krwawienia nie było. Zaczęłam się stresować, że może być to ciąża, ale nie mam obolałych piersi, twardego podbrzusza. Nie czuję większego łaknienia niż dotychczas. Temperaturę ciała mam poniżej 37 stopni (około 36.4-36.7 stopni). Nie przyjmuję żadnych leków oraz mój tryb życia się nie zmienił. Czytałam dużo rzeczy na ten temat na forach internetowych i brakiem miesiączki zawsze była obwiniana ciąża. Czy mogę być w ciąży? Prosiłabym o jakąś radę lub informację, co może mi dolegać? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli w ostatnim czasie nie miałaś kontaktu płciowego z pewnością nie jesteś w ciąży. Nieregularne cykle menstruacyjne mogą powodować opóźnienie wystąpienia krwawienia, jednak warto zawsze skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Przyczyną nieregularnych cykli mogą być między innymi zaburzenia hormonalne. Zalecam konsultację lekarską- lekarz mając możliwość zbadania, wykonania badań dodatkowych- laboratoryjnych oraz obrazowych określi przyczynę braku miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!