Dlaczego nie zachodzę w ciążę? Coś jest nie tak?

Witam. Mam 20 lat od 9 miesięcy nie zabezpieczam się ze swoim chłopakiem. Chciałam zaznaczyć, że pomimo młodego wieku, jesteśmy w pełni świadomi swojej decyzji, i gdybym zaszła w ciąże płakać nad tym nie będziemy. Ostatnio zaczeliśmy się zastanawiać nad tym czy to nie dziwne, że nie zachodzę w ciąże, fakt nie śpieszy nam się do potomstwa, ale zastanawiam się czy nie powiedzieć o tym lekarzowi, w końcu jeśli rzeczywiści mamy jakiś problem pomimo, że nie myślimy o dziecku 'teraz, już' to chyba lepiej zająć się tym za wczasu? A może nie potrzebnie się martwię. I lepiej po czekać do dnia kiedy będziemy gotowi na dziecko w stu procentach

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Decyzję o najlepszym momencie na zajście w ciążę musi Pani podjąć sama. W zależności od Pani przemyśleń warto podjąć decyzję o ewentualnej antykoncepcji.
Dziewięć miesięcy prób poczęcia to stosunkowo długi czas, ale wcale nie musi świadczyć o zaburzeniach płodności.

Niepłodność zaczyna się diagnozować po ponad 12 miesiącach systematycznego współżycia, tj przy minimum 3-4 stosunkach tygodniowo.

Sama musi Pani odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często dochodzi do zbliżenia między Państwem.
Jeżeli spełniają Państwo powyższe warunki, warto wspomnieć o swoich spostrzeżeniach ginekologowi w trakcie najbliższej wizyty kontrolnej.
Pozdrawiam.