Dlaczego nie zakłada się licówek kompozytowych na zębach leczonych kanałowo?

WITAM, DLACZEGO NIE ZAKLADA SIE LICOWEK KOMPOZYTOWYCH NA ZEBACH LECZONYCH KANALOWO?...PYTAM , BO MAM TAKA WLASNIE LICOWKE I ZASTANAWIAM SIE CZY ONA DODATKOWO OSLABIA JUZ MARTWY ZAB(JEDYNKE GORNA) :-(, CZY PORCELANOWA BYLABY LEPSZA?...DODAM,ZE ZAB TEN PO POWTORNYM LECZENIU KANALOWYM ZOSTAL WZMOCNIONY WLOKNEM SZKLANYM?...CZY WLOKNO SZKLANE RZECZYWISCIE WZMACNIA TAKI ZAB?...CZY I TAK WCZESNIEJ CZY POZNIEJ ZAB TEN SIE ZLAMIE? Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.

Zęby po leczeniu kanałowym powinny być odbudowane koronami ze względu na znaczną utratę tkanek. Jeżeli utrata tkanek była nieznaczna można wykonać licówki. Kompozytowe czy ceramiczne to głównie kwestia estetyki, te drugie pozwalają wydobyć z zębów najlepszy efekt estetyczny. Każdy ząb po leczeniu kanałowym powinien być wzmocniony wkładem z włókna szklanego. Wkład nie wzmacnia zęba lecz daje retencje dla odbudowy kompozytowej i protetycznej.