Dlaczego nie zaszłam w ciążę tuż po poronieniu?

Witam, 30 stycznia miałam zabieg łyżeczkowania (ciąża obumarła w 9 tyg.) Po miesiącu byłam u lekarza, który zrobił USG i stwierdził, że wszystko jest w najlepszym porządku i pierwsza miesiączka pojawi się za niecałe 2 tyg. - na USG było widać pęcherzyk Graffa. Powiedział też, że nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyśmy znów się starali o dziecko. No i tak też się stało - po ok. 7 dniach dostałam okresu. Był inny niż te przed poronieniem. Dużo słabszy.

Po miesiączce zaczęłam robić testy owulacyjne, aby wyznaczyć dni płodne. No i w tych najbardziej płodnych dniach współżyłam. Po owulacji pojechaliśmy do Zakopanego i tam dostałam jakiegoś plamienia (18-19 dzień cyklu), które trwało kilka dni. Wg moich obliczeń powinnam dostać okresu 31 marca - licząc, że cykle trwają 29 dni. Dziś mija 6 dni jak spóźnia mi się okres. Zrobiłam już 3 testy ciążowe - wszystkie negatywne! Co jest grane?? Powinnam się martwić, czy to może normalne? Co może być przyczyną braku drugiej miesiączki? Dodam, że nie mam żadnych objawów ani przedmiesiączkowych ani ciążowych.

Witam serdecznie!

Przyznam, że zaskakująca jest dla mnie informacja o możliwości podjęciu kolejnych prób poczęcia już po pierwszej miesiączce od poronienia. Przyjmuje się, że minimalny czas na regenerację macicy oraz gospodarki hormonalnej po utracie ciąży wynosi 3 miesiące. Jest to czas, w którym zwykle odradza się pacjentkom zachodzenie w ciążę. Pierwsza miesiączka po łyżeczkowaniu zwykle jest mniej obfita. W pierwszych trzech cyklach po poronieniu możliwe są przejściowe plamienia, będące objawem zaburzeń równowagi hormonalnej. Jeżeli nie ma Pani gorączki ani silnych dolegliwości bólowych nie ma wskazań do pilnej konsultacji ginekologicznych. Tym niemniej każde plamienie międzymiesiączkowe powinno być zgłoszone ginekologowi prowadzącemu. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż miesiączka nie wystąpiła w planowanym terminie. Trzykrotne ujemne wyniki testów ciążowych wykonanych co najmniej 14 dni po zbliżeniu raczej wykluczają ciążę.

Pozdrawiam