Dlaczego niemowlak cierpi na zaparcia?

Witam moj malutki ma 2 msc i ma zaparcia nie wiem dlaczego karmie piersia i dokarmiam mlekiem bebiko 1. Nie robi sam kupek od dluzszego czssu tylko za pomoca. Spina sie i steka dajemy mu debridat ale bez skutku prosze o rade

Dobry wieczór,
bardzo ważna byłaby informacja czy oddawany stolec jest twardy czy miękki. Jeśli oddawany stolec jest miękki prawdopodobnie Synek prezentuje objawy tzw. dyschezji niemowlęcej. Jest to wynikający z niedojrzałości czynnościowej przewodu pokarmowego brak koordynacji parcia z rozluźnieniem zwieracza odbytu. Dzieci z dyschezją nie wymagają żadnych leków, czopków czy innych działań, ponieważ dyschezja ustępuje samoistnie ok 5-6 m-ca życia. W momencie, gdy Synek zaczyna zdradzać niepokój i nieefektywnie przeć, można masować brzuszek i przyciągać nóżki do klatki piersiowej w momencie parcia. Jeśli z kolei stolec jest twardy wskazana byłaby konsultacja gastrologiczna.