Dlaczego niemowlę chce spać tylko przy piersi?

Witam!

Mam 3,5-miesięcznego synka karmionego piersią. Od jakiegoś miesiąca syn nie chce spać w dzień sam. Zasypia tylko przy cycu, po czym przekładany do łóżeczka budzi się jak poparzony. Je teraz co 1- 1,5h, wcześniej jadł co 2,5h, czasami 3 i spał sam. Teraz nie wiem czemu, ale nie chce spać bez cyca, smoczka nie toleruje w ogóle, moje piersi traktuje jak smoczek, tylko żeby chwilę possać i śpi dalej. Czy to normalne w ogóle żeby niemowlę karmione piersią jadło tak często?

Syn dobrze ssie pierś od urodzenia i dobrze przybiera na wadze, może coś ja robię nie tak, może moje mleko jest mało wartościowe, skoro je tak często? Nie mogę przez to nic zrobić, a nawet zostawić go samego, bo zaraz płacze. Wcześniej taki nie był. Dodam też, że bardzo się ślini. Czym to może być spowodowane? Jak go nauczyć zasypiania w dzień?

Proszę o radę.

Witam serdecznie!

Dziecko prawdopodobnie przyzwyczaiło się do zasypiania przy piersi i dalej chce ten zwyczaj kontynuować. Proszę jednak konsekwentnie takich sytuacji unikać - to znaczy dziecko jak najbardziej należy przykładać do piersi - syn powinien napić się mleka z jednej piersi, jeżeli nadal jest głodny również z drugiej i należy dziecko od piersi odłożyć. Czyli jak dziecko nie ssie to odstawiamy go zawsze od piersi. Proszę nie pozwalać zasypiać maluszkowi z piersią w ustach. Można dziecko położyć synka do łóżeczka i spróbować uspokajać za każdym razem jak płacze, spokojnym mówieniem głaskaniem, wzięciem na chwilę na rączki, ale następnie ponowie odłożeniem do łóżeczka. Proszę jeszcze zwrócić uwagę na temperaturę pomieszczenia, dobór ubranka, może dziecku jest po prostu za ciepło i z powodu pragnienia domaga się częstej piersi. Jeżeli syn prawidłowo przybiera na wadze raczej nie powodu do obaw o jakość Pani pokarmu, proszę jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość Pani posiłków. Warto również skonsultować problem z prowadzącym dziecko pediatrą. Jeżeli chodzi o ślinienie to często jest to objaw ząbkowania, również ten temat proszę poruszyć z pediatrą podczas badania.

Pozdrawiam