Dlaczego niemowlę nie oddaje stolca?

4-miesięczne dziecko nie robi kupki od 5 dni. Nie płacze, nie napina się, czesto puszcza bąki. Brzuch miękki. Bardzo mnie to martwi i po takim czasie zazwyczaj podaje dziecku czopki glicerynowe. Jest karmiony piersią a dodatkowo dostaje Lakcid

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Niemowlęta karmione piersią mogą oddawać kupkę co karmienie ale tez raz na 10 dni , pokarm matki jest na tyle dobrze przyswajalny dla dziecka ze prawie cały się wchłania . Nie należy stymulować oddawania kupki czopkiem jeśli dziecko nie meczy się .