Dlaczego niemowlę oddaje stolec z bólem?

Witam, Mój 3 miesięczny synek od 2 miesięcy robi kupki z bólem. 4-5 rano budzi się z płaczem, bardzo się męczy a potem oddaje stolec prawidłowej konsystencji czasami zielonkawy. Po załatwieniu się, cały czas się pręży i ciśnie tak jakby dalej chciał zrobić kupkę i tak cały dzień. Śpi niespokojnie, budzi się z płaczem również w ciągu dnia, potem zwija się w rogal i ciśnie dalej. Karmię go piersią i kupkę robi raz dziennie czasami dwa. Karmienia są katorgą gdyż je niespokojnie na kilka razy bo jak zacznie ssać to po chwili zaczyna się prężyć i wierzgać nóżkami potem płacze. Brzuszek ma miękki. Mój pediatra mówi że to normalne na tym etapie ale trwa to już 2 miesiące i jestem tym wykończona.

Być może to tylko niedojrzałość przewodu pokarmowego, być może nietolerancja laktozy bądź zbyt szybki wypływ mleka z Pani piersi. Może też być to niestety objaw alergii pokarmowej. Nie wiem czy dziecko przybiera na masie ciała prawidłowo. Niestety trudno cokolwiek pisać w tej sytuacji.