Dlaczego niemowlę robi zielone stolce?

Witam, mój synek kończy niebawem 4 miesiące i często robi zielone kupki. Oprócz tego budzi się z płaczem przedwcześnie, pręży się i krzyczy podczas karmienia piersi. Ostatnio próbowałam ściągać mleko i dawać mu w butelce, efekt był krótki po paru dniach posiłki nadal są niespokojne. Dostaje espumisan ale nie widzę różnicy z nim lub bez. Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zielone zabarwienie stolca u niemowląt jest dosyć częste i jest spowodowane obecnością w stolcu kwasów żółciowych, które są naturalnie wydzielane do przewodu pokarmowego. Dopóki w stolcu nie ma obecności krwi, śluzu czy innych nieprawidłowości to nie ma się czym martwić. Natomiast ze względu na niechęć do jedzenia powinna Pani udać się z dzieckiem po poradę do swojego pediatry.