Dlaczego nienawidzę ludzi?

Witam Mam 19 lat i z całego serca nienawidzę ludzi,czy to objawa jakiejś choroby psychicznej ? Czuję odrazę do wszystkich którzy mnie otaczają za to jakimi są: od jedzenia mięsa po zabijanie dla zabawy/przyjemności. Każda ludzka wada która wyrządza krzywdę innym i powiela się w następnym pokoleniu sprawia że nawet nie mam ochoty zmieniać swojego nastawienia do ludzi,bo nie ma nawet światełka nadzieii że mogliby być inni-lepsi.Z drugiej strony może być to tylko moje wyolbrzymienie..choroba (?)

Witam, aby zastanowić się nad przyczyną nienawiści, odrazy do innych ludzi, nad tym czemu ta bardzo przeżywa Pani tą sytuację, potrzebna jest dłuższa rozmowa. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

nie ma sensu zmieniać tego na, co tak naprawdę nie mamy wpływu. Możemy pracować nad sobą i zmieniać siebie, udoskonalać siebie, a nie tracić czas na ulepszanie innych. Zastanawiające skąd tyle pogardy? Pogarda jest emocją podstawową, odczuwana zgodnie z treścią myśli i osadzona w określonej sytuacji.
Gdyby każdy człowiek na świecie chciał popracować nad sobą przez dwa lata, zapewne życie byłoby łatwiejsze.
Zalecałabym psychoterapię.

Pozdrawiam serdecznie