Dlaczego niepokoi mnie ból w dolnej części brzucha po prawej stronie?

Witam, mam 33 lata od roku czasu niepokoi mnie ból w dolnej części brzucha po prawej stronie. Jest dość uciążliwy, występuje zaraz pod żebrami. Jak uciskam czuje zgrubienie które się przesuwa i jest podłużne ( może to tylko złudzenie ) Jak siedzę dość mi doskwiera. Ból jest tępy i ciągły czasami zakuje. Czasami przechodzi na jakiś moment, zwłaszcza po zażyciu kropli miętowych ale czuje ogólnie dość często. Tydzień temu miałem robioną gastroskopię i kolonoskopię, wyszło wszystko dobrze tylko mały wrzód na dwunastnicy i lekarz przepisał mi już na niego antybiotyki. Zgaga jaką miałem minęła, ale ból nadal jest (lekarz dał mi również leki na rozkurczenie jelit, ponieważ stwierdził, że porobiły się zrosty po wycięciu wyrostka 11lat temu). Dodatkowo miałem robione usg jamy brzusznej pół roku temu i równiez wszystko wyszło wporządku. Nie mam pojęcia co to jest, na moje oko to jelito drażliwe, natomiast sam nie wiem. Byłbym wdzięczny za poradę!!

Lek. Paweł Szadkowski

Wykonał pan większość niezbędnych badań. Należy poczekać aż leczenie eradykacyjne H.pylorii i leczenie choroby wrzodowej zostanie zakończone i w razie nieustępowania dolegliwości dopiero rozszerzać diagnostykę.