Dlaczego nigdy nie udaje mi się osiągnąć orgazmu?

Witam, mam 29 lat, jestem mężatką od 10 lat, i mój problem jest taki, że ni gdy nie miałam orgazmu. Nawet gdy sama próbuję osiągnąć orgazm to mi się nie udaje. Zmęczyło mnie już udawanie że dochodzę, tylko po to żeby partner nie czuł się źle. Dodam, że on się bardzo stara i myślę teraz że może to ze mną coś jest nie tak. Pomóżcie, bo cała ta sytuacja wpływa bardzo negatywnie na moje relacje z partnerem. Ciągle się kłócimy, odkąd mu powiedziałam o moim braku orgazmu jest miedzy nami kiepsko. Proszę o jakąś poradę. Pozdrawiam K.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Warto, żeby skonsultowała się Pani z lekarzem seksuologiem. Kobiety mają problemy z osiąganiem orgazmu w kontakcie z partnerem. Jednak u Pani nie występuje orgazm nawet w samodzielnej stymulacji. Stąd też problem może wymagać odpowiedniego leczenia i pracy ze specjalistą. Warto zabrać na jedną z takich wizyt męża, by lekarz mógł mu wytłumaczyć w czym tkwi problem. Może w taki sposób będziecie mogli wyjaśnić sobie drażliwe kwestie i zmniejszyć napięcie w związku. Jeśli mimo Pani konsultacji ze specjalistą i podjęcia się działań mających zmienić sytuację nie będziecie się mogli Państwo dogadać, warto zwrócić się do terapeuty dla par.

Pozdrawiam