Dlaczego objawy zmęczenia tak się nasilają?

Witam mam 30 lat od pol roku zaczely mi sie nasilac objawy zmeczenia caly czas odczuwam zmeczenie i ciezko jest mi fukcjonowac co mi moze byc?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy przewlekłym zmęczeniu trzeba niestety wykluczyć wiele chorób: anemię, niedoczynność tarczycy, cukrzycę, choroby serca, płuc, wątroby czy nerek, zakażenie wirusem HIV, nowotwór, boreliozę, stwardnienie rozsiane, miastenię, uzależnienie od środków psychoaktywnych, zaburzenia psychiczne.
Występuje również coś takiego, jak zespół przewlekłego zmęczenia, który może być wywołany ciężkim przebiegiem mononukleozy lub też wirusem EBV, który uaktywnia się po jej bezobjawowym przebiegu.
Proszę najpierw wykonać podstawowe badania: morfologię krwi z rozmazem, glukozę na czczo, próby wątrobowe i nerkowe.
Proszę również zastanowić się nad niedoborami witaminowymi w Pana diecie. Może warto suplementować witaminę D.