Dlaczego obwiniam się za śmierć matki?

Obwiniam Się O śmierć MojejMamy. MojaMama Zmarła2tygodnieTemu, nie Mogę Się Pogodzić Z jej Śmiercią i czuję, że Nie Zrobiłam Tyle ile Powinnam.Mama Przez Dłuzszy Czas Miała Silne Krwawienia Z nosa, nie chciala Iść DoLekarza, nieChciała Iść Do szpitala.Na Sile Zarejestrowalam Ją Do lekarzaI oznajmiłam Że Ma Iść.Lekarz Przypalil Jej Naczynka,krwawienie Ustało, ale Ona Zdnia Na Dzień Słabla, nie Chciała Iść Do Lekarza Znowu, więc Odpuściłam Aona Czuła Się Coraz Gorzej Aż Pewnego Dnia Zasłabła I zmarła. Mam Żal Do Siebie.

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Utrata bliskiej osoby, żałoba po stracie są trudnym doświadczeniem. Kiedy tracimy kogoś bliskiego jest w nas dużo żalu, zaprzeczenia, złości, smutku. Z opisanej sytuacji wynika, że starała się Pani pomóc mamie, ale czasem pomimo naszych starań przychodzi utrata, jest to niezależne od nas. Myślę, że warto, żeby zadbała Pani o siebie, pozwoliła sobie na przeżycie tych trudnych emocji. Ważne jest, aby miała Pani kogoś z kim może o tym porozmawiać, może ktoś z rodziny, znajomych. Jeśli będzie się Pani czuła gotowa polecałabym konsultację z psychologiem, psychoterapeutą, otrzymałaby Pani wówczas wsparcie w tej trudnej sytuacji.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Witam, czuje Pani żal po stracie Mamy. Obwinia się za jej śmierć bo czuje że nie zrobiła tyle co powinna. Takie uczucia mogą się pojawić, są związane z procesem żałoby, odejściem bliskiej osoby. Warto aby poszukała Pani wsparcia, mogła się z kimś podzielić żalem po stracie. Być może skorzystać z konsultacji z psychologiem, telefonu zaufania np.: http://naglesami.org.pl/telefon-wsparcia.html
Pozdrawiam serdecznie