Dlaczego od dziecka mam problemy z wagą?

Witam, mam 23 lata, odkąd pamiętam zawsze miałam problem z wagą. Jako dziecko dużo chorowałam, brałam leki jako alergiczka i to również przyczyniało się do mojej nadwagi. Teraz dalej mam problem. W ciągu dnia zazwyczaj jem 3/4 posiłki, zdarza mi się podjadać (kilka kawałków czekolady, chipsy) Nie ćwiczę systematycznie jednak ciągle jestem w ruchu. Proszę o jakąś radę co robić :)

Dzień dobry! Należy zawsze dostosować dietę do swojego zapotrzebowania i stanu zdrowia. Aby to zrobić potrzebne są informacje takie jak: wiek, wzrost, aktualna waga, aktywność fizyczna, występowanie lub nie chorób. Nie ma wystarczających danych, aby dokładnie ustalić Pani zapotrzebowanie oraz warunki diety redukcyjnej. Jednak mogę podpowiedzieć, że zmniejszanie liczny posiłków jest błędną strategią, gdyż popycha to Panią do podjadania słodyczy i innych przekąsek. Proszę jeść 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach, zapobiegnie to podjadaniu i na pewno korzystnie wpłynie na osiągane efekty. Pozdrawiam serdecznie.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
jest kilka sposobów na oduczenie się niezdrowego nawyku podjadania, trzeba tylko wykazać się wytrwałością :) W momencie gdy dopada Panią słabsza chwila polecam wypić szklankę ciepłej wody, może być z dodatkami jak imbir czy cytryna które dodatkowo pobudzają metabolizm. Kolejnym sposobem jest pochrupanie marchewki lub zjedzenie in. warzyw typu papryka/ogórek/pomidor. Proszę również pomyśleć o regularnych 4-5ciu pełnowartościowych posiłkach w ciągu dnia, a jeśli stan zdrowia na to pozwala - dobrym spalaczem jest trening 2-3x w tyg :)

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl