Dlaczego od kilku dni czuję takie uderzenia w klatce piersiowej?

Od kilku dni czuje takie uderzenia w klatce piersiowej , takie szarpnięcia , gdy pracuje jest ok najgorzej po pracy i w nocy , gdy się obudzę w nocy cały mokry i czuje te uderzenia to "wymiotuje" powietrzem i wtedy jest ulga , co to możne być ?? obecnie przebywam za granica , lekarza mam dopiero za kilka dni , dodam ze chyba stresuje podświadomie podrożą do polski. ogólnie czuje tak jakby ból przełyku podobny do bólu gardła te uderzenia są bardzo nie przyjemne , naczytałem się o skurczach dodatkowych i teraz już jestem przerażony.

Lek. Michał Lenard

Bez osobistego zbadania Pana przez lekarza trudno jest cokolwiek powiedzieć. Co prawda takie objawy mogą mieć podłoże psychogenne, ale konieczne będzie najpierw wykluczenie przyczyn organicznych. Pozdrawiam!