Dlaczego od momentu zajścia w ciążę straciłam zainteresowanie seksem?

Mam 29 lat, jestem mamą 5-miesięcznego synka. Od momentu zajścia w ciążę straciłam zainteresowanie seksem, wcześniej też nie kochaliśmy się z mężem codziennie (około 4-5 razy w miesiącu), ale teraz w ogóle nie mam na seks ochoty. Próbowaliśmy parę razy po porodzie, ale pierwszy raz był bolesny, więc szybko zakończony, kolejne były już lepsze, jednak ja nie miałam orgazmu. Teraz nawet nie chcę próbować, tzn. chciałabym, aby znowu wróciła mi chęć. Nie chcę stracić męża, on bardzo mnie kocha, ale ile jest w stanie wytrzymać bez seksu?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Kobiety po urodzeniu dziecka często mają problemy z powrotem do współżycia z partnerem. Bycie mamą to duża odpowiedzialność i wiele nowych obowiązków. W pierwszych miesiącach po porodzie kobiece hormony zmniejszają potrzeby seksualne i "przekierowują" uwagę kobiety na bezbronne maleństwo. Jednak z czasem ten stan powinien się stabilizować. Warto pamiętać, że wejście w nową rolę  - rolę matki - jest bardzo trudne i może prowadzić do zmniejszenia zainteresowania innymi sferami życia.
Proszę rozmawiać z mężem o swoim samopoczuciu i obniżonych potrzebach seksualnych. Brak satysfakcji ze współżycia może być również przyczyną unikania seksu. Warto poeksperymentować w łóżku i przekonać się, czego teraz Pani potrzebuje.
Możecie Państwo wspólnie skorzystać z pomocy seksuologa i wspólnie zająć się rozwiązaniem tego problemu.

Pozdrawiam