Dlaczego od pewnego czasu czuję lęki?

Witam. Mam 24 lata. Ostatnimi czasy czuje jakieś dziwne leki niewiem czy to paranoja czy po prostu obawa przed czymś. Gdy jadę samochodem jako pasażer mam wrażenie leku jakbym zaraz miał wysiąść z samochodu, gdy jestem poza domem czuje się tez nieswojo jakbym miał uciec do domu, gdy jestem w kościele na spotkaniu z kolegami czy po prostu u rodziny chce jak najszybciej uciec do domu. Jestem w pełni świadomy tego co sie ze mną dzieje ale jednak sie tego boje. Bardzo mi to przeszkadza, a tym bardziej ze za niedługo mam wyjechać do pracy bardzo daleko i niewiem czy tam sie będę dobrze czuł . Pije alkohol ale nie zbyt czesto przy okazji do towarzystwac, itd. Wiec nie mogę stwierdzić czy to jest to , ale jak wypije trochę wiecej nie czuje tego strachu i przestaje sie stresować . Boje sie o tym z kimś porozmawiać . Mam tez czasami dziwne bóle w okolicach klatki piersiowej , koło plecow i od czasu do czasu głowy.Zacząłem nawet ostatnio pic melise i nie pomaga. Myślę ostatnio od czego to moze być nie piłem przez miesiąc alkoholu ale to nadal nie przechodzilo. Mam osteoporoze a w pracy duzo dzwigam wiec to moze to chociaz miałem tydzień wolnego i nie przechodziło. Próbuje myśleć od czego to jest i nie mam pojęcia moze to jednak od tego co napisałem tylko musi więcej czadu zejsc, albo jeszcze jest jakiś inny powod np zmęczenie . Błagam pomozcie mi bo ja już nie wiem ci myslec.

Witam Pana,
Pana objawy wskazują na zaburzenia lękowe, które często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Człowiek cierpiący na zaburzenia lękowe jest świadomy
swojego problemu, przeżywa konflikt wewnętrzny
i odczuwa dyskomfort psychiczny z racji niezgodności
objawów z własnym ja.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl