Dlaczego od pół roku nie mogę się wyspać?

Dzień dobry, od około pół roku nie mogę się wyspać, a od miesiąca śpię maksymalnie po 5h. Nie mam na nic kompletnie siły. Rano ledwo podnoszę się z łóżka, w nocy co chwila się budzę. W ostatnim czasie przeżywałam duży stres w związku z sytuacją między mną, a moją mamą, a także z powodu awansu i natłoku obowiązków w pracy. W firmie, w której pracuję stwierdzono, że się zmieniłam, z pogodnej i roześmianej zrobiłam się małomówna i przygaszona. Nie czuję do niczego motywacji, nawet do wyjścia w wolnym dniu z mieszkania, czy zrobienia obiadu. Nie wiem czy zwracać uwagę na swoje objawy, a jeżeli tak, to bardzo proszę o informację, gdzie powinnam się zgłosić w pierwszej kolejności. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,
wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na objawy tzw. wypalenia zawodowego.
Wypalenie zawodowe, objawia się wyczerpaniem organizmu, niezadowoleniem, oraz drażliwością.

Wypalenie zawodowe charakteryzuje się trzema kluczowymi symptomami:
1. utrata energii (przewlekające się wyczerpanie/zestresowanie, niezależnie od tego czy noc była "przespana" czy też nie.
2. utrata pewności siebie (istnieje zależność/współzależność, im mniejsze poczucie efektywności/zadowolenia z pracy, tym mniejsza pewność siebie.
3. utrata naturalnego entuzjazmu (to, co kiedyś było na in plus, zamieniane jest na in minus) - domniemam, że praca przestała być dla Pani pasjonująca, z powodu nadmiaru obowiązków (awans).

Z Pani relacji wynika, że chronicznie Pani nie dosypia, wybudzając się parokrotnie w ciągu i tak krótkiego snu - tak więc Pani organizm zupełnie nie regeneruje się...

U Osoby "wypalonej" mocno ulega pogorszeniu zdrowie/samopoczucie, jak również relacje z Najbliższymi, z Rodziną, Znajomymi i ze samą sobą...

Ważnym elementem sensowności pracy może być również brak uznania Przełożonych/Współpracowników/ oraz wynagrodzenie nieadekwatne do wkładu energetycznego/intelektualnego/fizycznego) co sumarycznie może być przyczyną braku satysfakcji z pracy oraz spadku automotywacji/motywacji.

Podsumowując, zachęcałabym Panią, by skonsultowała się Pani osobiście z Psychologiem/Psychoterapeutą, celem zdiagnozowania symptomów oraz ich (ewentualnego) leczenia, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605