Dlaczego od ponad dwóch miesięcy męczy mnie czkawka?

Witam, od ponad dwóch miesięcy męczy mnie czkawka. Najczęściej pojawia się przy wypiciu gazowanych napoi i potrafi powtarzać się kilka razy w ciągu dnia. Męczy mnie ona jedynie w pracy, stojącej. W domy czkawka już mi nie przeszkadza. Ponadto od dłuższego czasu mam mocno zatkany nos i stwierdzono u mnie zapalenie żołądka w gimnazjum. Mam 22 lata.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję zrezygnować z gazowanych napojów, powinno to przynieść poprawę. Pozdrawiam!