Dlaczego odczuwalny jest dyskomfort po założeniu mostu porcelanowego?

Dzień dobry Chciałbym zapytać co może być powodem nieustającego dyskomfortu po założeniu mostu porcelanowego. W listopadzie ubiegłego roku wykonano taki most w gabinecie. Most osiada na zębach 3 i 6, zaś przęsło imituje braki po zębach 4 i 5. Od tego czasu zęby są wrażliwe na zimno, często most mnie delikatnie pobolewa i "ciągnie". Lekarz mówi, że to normalne, że minie troszkę czasu zanim zgryz się ułoży. Dziwne jest to, że po oszlifowaniu zębów były one przykryte na czas tygodnia koronami tymczasowymi z akrylu i żadnego dyskomfortu ani nadwrażliwości nie odczuwałem. Po założeniu dość drogich koron na podbudowie cyrkonowej cały czas przeszkadza mi nadwrażliwość i czuję z tego powodu mocny dyskomfort. Czy po zdjęciu mostu oszlifowane zęby będzie trzeba przykryć koronami już do końca życia?

"Dość długich koron" - prawdopodobnie to jest przyczyna. Uzupełnienie protetyczne nie zostało właściwie dopasowane w okluzji czyli układzie zębów górnych i dolnych. Konieczna jest ocena w gabinecie. Generalnie bardzo długie i ryzykowne przęsło od 3 do 6, zęby filarowe są mocno przeciążone. Po zdjęciu mostu korony na zęby będą musiały mieć korony do końca życia, ponieważ tkanki zęba zostały bezpowrotnie spiłowane.