Dlaczego odczuwam agresję wobec innych?

Jestem 22 letnią kobietą. Od 6 lat "męczę" się sama ze swoją głową, zawsze udawało mi się pokonać każdy problem. Przechodziłam ich różne kategorie. Aktualnie największym problemem jest dla mnie agresja, wybuchowość - jednak tylko w stosunku do najbliższych, lub zupełnie obcych. Znajomi, przyjaciele, koledzy w pracy to grupa, dla której jestem bardzo miła. Problemem jest też brak stałości w uczuciach. Krótkie i silne zauroczenia, przechodzenie ze związku w związek. Czy to sprawa dla psychiatry?

Witam, nie to nie jest sprawa dla psychiatry tylko dla psychoterapeuty, którego Pani powinna odwiedzić jak najszybciej. Jeżeli będą problemy z terminami może Pani spróbować Skypa.
Pozdrawiam

Witam Panią
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
dlaczego odczuwa Pani agresję wobec innych,
musiałabym przeprowadzić z Panią wnikliwy wywiad, by zbadać
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji ,
napady złości i agresja są reakcją obronną ludzkiej
psychiki na lęk czy traumatyczne przeżycie.
Bardzo często też bolesne zdarzenia z przeszłości uniemożliwiają
nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie
obszary egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl