Dlaczego odczuwam ból między łopatkami i poranne zesztywnienie?
Chciałbym prosić o wyjaśnienie. Odczuwam ból miedzy łopatkami i poranne zesztywnienie. Wynik rezonansu : Badanie MR odc. piersiowego kręgosłupa bez kontrastu iv. Przesłano obrazy T1 zal., T2 zal.; sekw. z saturacją tłuszczu; projekcje strzałkowe, osiowe. Fizjologiczna krzywizna odc. piersiowego kręgosłupa zachowana. Wysokość i sygnał trzonów kręgów prawidłowe. Krawędzie trzonów zaostrzone. Częściowa dehydratacja krążków m/k T4- T8, obniżenie wysokości krążka T4/T5. - na poziomie T4/T5 ogniskowa, tylna lewostronna przepuklina krążka m/k- lewy nerw rdzeniowy modelowany, bez cech jego ucisku. - na poziomie T5/T6 minimalna tylna paracentralna prawostronna przepuklina krążka m/k- bez cech ucisku struktur nerwowych. - na poziomie T6/T7 niewielka tylna lewostronna przepuklina krążka m/k- lewy nerw rdzeniowy modelowany, bez cech jego ucisku. Rezerwa płynowa worka oponowego zachowana. Rdzeń kręgowy bez uchwytnych zmian sygnału. WNIOSKI: niewielka dyskopatia w środkowym odc. Th, modelacja struktur nerwowych bez cech ich ucisku.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
W badaniu rezonansu wykryto zmiany w kręgosłupie, mające cechy zwyrodnienia, które mogą odpowiadać za Pana dolegliwości aczkolwiek należy wykluczyć również inne przyczyny jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. W tym celu powinien Pan udać się do lekarza, który skierował Pana na badanie.