Dlaczego odczuwam ciągły chłód?

Dzień dobry, mój problem polega na tym, że odczuwam permanentny chłód. Ciągle mi zimno, ciężko mi się zagrzać, mam dreszcze nawet siedząc pod dwoma kocami czy też w wannie (w gorącej wodzie). Nie pomaga mi przebywanie przy kaloryferze czy ciepłe nadmuchy. Jedyną formą rozgrzania jest gorąca woda, kąpiel w wannie conajmniej pół godziny. Czuję to zimno od rana do wieczora, niezależnie ile warstw odzieży mam na sobie. Czuję większy chłód również kiedy utne sobie drzemke, budzę się często z zimna, którego nie jestem w stanie opanować. Z wyników krwi wszystko wskazuje na to, że nic mi nie jest - żelazo i tarczyca okej, reszta również. Nie glodzę się, jem zbilansowane posiłki, moje BMI jest w normie. Biorę antykoncepcje (vibin mini), ale problem ten odczuwałam jeszcze przed tabletkami. Palę sporadycznie, alkohol tylko okazjonalnie. Ubieram się adekwatnie do pogody, nieraz tych warstw jest więcej, np. 3 czy 4. Martwię się tym, mój lekarz rodzinny po przeprowadzeniu badań i zobaczeniu, że są prawidłowe stwierdził że taki już mój urok. Nie przyjmuję tego normalnie, bo to problem który przeszkadza mi w życiu codziennym i sprawia dyskomfort. Bardzo proszę o poradę, bo ciężko z tym żyć.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z internistą. Wskazane jest pogłębienie diagnostyki.