Dlaczego odczuwam dolegliwości bólowe w kręgosłupie podczas dłuższego chodzenia?

Witam jestem po operacji dyskopatii l5s1 niedawno robiłam powtórny rezonans oto opis: na poziomie l4/l5 stan po leczeniu operacyjnym stwierdza się zwyrodnieniowa dehydratację umiarkowane obniżenie wysokości krążka m/k i cechy szerokopodstawnej lewobocznej protruzji grubości około 4mn następcze wyraźne przewężenie lewego zachyłka bocznego z niewyraźnymi granicami pochewki lewych korzeni nerwu rdzeniowego s1co może być wynikiem obecności zmian bliznowatych ponadto umiarkowane przewężenie lewego otworu m/k przez brzeg protruzji i osteofity krawędziowe trzonów dodam że od paru miesięcy odczuwam dolegliwości bólowe w kręgosłupie podczas dłuższego chodzenia i stania oraz ból lewego pośladka wzdłuż całej nogi nawet podczas siedzenia czy leżenia czy w opisie rezonansu są to poważne zmiany?bardzo proszę o opowiedz Anna l29

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów (wyrośla kostne na trzonach kręgowych) oraz krążka międzykręgowego L4/L5. Ponadto wynik uwidocznił dodatkowo zmiany o charakterze dyskopatycznym. Zmiany te mogą dawać dolegliwości bólowe.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.