Dlaczego odczuwam krótki ból podczas schylania się?

Dzień dobry, od kilku dni czasami podczas schylania się, podnoszenia czegoś cięższego lub czasami podczas zwykłego siedzenia przy biurku odczuwam krótki (ok. 1 sek.) ból w klatce, lekko na lewo od mostka. Przypomina on ukłucie ze ściśnięciem. Mam 26 lat. Miesiąc temu podczas wizyty u lekarza rodzinnego pani doktor powiedziała, że słyszy jakiś szmer w sercu, ale ponoć wiele osób tak ma i może "taka moja uroda". Zapisałam się już do kardiologa, ale termin mam na po świętach, a powtarzające się bóle bardzo mnie niepokoją... Podejrzewam, że z takiego opisu to może być wszystko, ale mimo to proszę o odpowiedź, co to może być...

Lek. Katarzyna Szymczak

Dolegliwości mogą oznaczać np arytmię, w związku z wysłuchanym szmerem wskazane echo serca aby ocenić ewentualne nieprawidłowości.
Pozdrawiam