Dlaczego odczuwam lęk i stres?

Witam , mam 20 lat i od jakiegoś czasu(ok roku) odczuwam lęk, stres głównie w stosunku do mojego partnera . Stało się to , można powiedzieć, z dnia na dzień Nie jestem w stanie tego opisać, ponieważ ten lęk jest całkowicie bezpodstawny. Nigdy nie doświadczyłam krzywdy z Jego strony . Byliśmy w szczęśliwym związku, a teraz gdy Go widzę mam ściśnięty żołądek i gule w gardle . Ponadto ciągle analizuje swoją sytuację i swoje uczucia , stało się to moją obsesją. Staram sie znaleźć logiczne wyjaśnienie jednak nic nie przychodzi mi do głowy. Jest tak jakbym widziała Go w krzywym zwierciadle, irytuje mnie . Jednak gdy postanowiłam , że się z nim rozstane dostałam ataku paniki . Miałam czarno przed oczami ręce zaczęły mi się trząść i nie mogłam złapać tchu . Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję

Dzień dobry. Uważam, że warto, aby udała się Pani na osobistą konsultację do psychoterapeuty, ponieważ nie ma jednej uniwersalnej porady, a lęk ma wiele różnych przyczyn i występuje w kilku funkcjach. Takie spotkanie umożliwi Pani lepsze zrozumienie przyczyn własnych emocji, wskaże możliwości pracy nad nimi i nad relacją z chłopakiem. Czerń przed oczami, drżenie rąk i trudności w złapaniu tchu to dokuczliwe objawy i mogą pojawiać się również w innych sytuacjach. Warto się zająć nimi zawczasu, nauczyć się radzić sobie z nimi, aby w przyszłości mogła Pani lepiej funkcjonować w związku i spokojniej żyć. W tym, co Pani pisze są jeszcze inne wątki, którymi warto się zająć, ale żeby to zrobić potrzeba indywidualnego kontaktu Pani z psychoterapeutą, który przeprowadzi szerszy wywiad na temat Pani funkcjonowania i relacji z chłopakiem. Dopiero wówczas możliwe będzie udzielenie Pani bardziej adekwatnej pomocy. Jeszcze raz zachęcam do spotkania z psychoterapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Beata Szulik-Bomba

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję za kontakt :)

Z Pani relacji, wnioskuję, że są to niepokojące symptomy, które wymagają osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) lub prywatnie, celem diagnostyki symptomatycznej oraz optymalnego leczenia terapeutycznego.

Tak nie musi być!
Proszę już nie czekać i sięgnąć po niezbędną Pani pomoc specjalistyczną.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605